Hozzávalók:
- 35 dkg liszt,
- 35 dkg margarin,
- 1 kávéskanál ecet,
- 1 dkg só,
- kevés hideg víz,
- 3 db tojás,
- 10 dkg fruktóz,
- 1 csomag diétás vaníliás pudingpor,
- 3 dl 1,5%-os tej,
- 1 dl víz.
Mint köztudott a bőrt is táplálni kel, télen a hideg ellen nyáron pedig az erős napsütés viszontagságai miatt. De nem mindegy, hogy zsíros vagy éppen száraz a bőrünk, éppen ezért ahány bőr annyi féle ápolást igényel.
Éppen ezért most bemutatunk 5 féle bőrápoló maszkot többféle bőrtípusra, melyeket könnyen elkészíthetünk a konyhában megtalálható hétköznapi összetevőkből.
ALMA ÉS UBORKA
Ezt használjuk zsíros bőrre. Törjünk össze fél uborkát, fél piros almát, majd adjunk hozzá 1 citrom levét és egy tojásfehérjét. Mindezt gőz fölött kissé forraljuk össze, majd ha kihűlt kenjük az arcunkra és a nyakunkra. 20 perc elteltével, langyos vízzel távolítsuk el.
A természetgyógyászati módszerek a népi gyógymódokból alakultak ki, megtartva azokat a módszereket, amelyek hasznosak, elvetve azokat, amik károsak. A hagyományos gyógyításnak gyakran használt eszköze a böjt. A keresztény vallási szabályok is előírják a húsvétot megelőző 40 napra a böjtöt, ami ebben a formában főként hús nélküli étrendet jelent.
MÉREGTELENÍTŐ TIPPEK
1. Alakítsuk át étrendünket!
Minél kevesebb húsfélét, és zsíros ételt fogyasszunk, helyette hetente 1-2 alkalommal iktassunk az étrendbe halételeket. A hal húsában található telítetlen zsírsavak jótékonyan csökkentik a koleszterinszintet, továbbá a hal feldolgozása jóval kevesebb terhet ró a szervezetre. A halat grillezve, párolva, vagy fóliában készítsük el az olajban sütés helyett.
A fehér kenyeret és a cukrászsüteményeket váltsa fel a barna színű, teljes kiőrlésű gabonából készült kenyér, péksütemény.
Új ízeket ismerhetünk meg, változatos szendvicseket készíthetünk segítségükkel, ráadásul magas rosttartalmuk szinte kisöpri a belek falára tapadt salakanyagokat. Zöldségek, gyümölcsök bőven szerepeljenek étlapunkon! Primőr terméket inkább csak színesítésnek válasszunk, részesítsük előnyben az évszak ételeit, amik magas ásványi anyag tartalommal rendelkeznek. Ilyenek a káposzta, kelkáposzta, savanyú káposzta, cékla, sütőtök, retek, alma, aszalt gyümölcsök..
A menták több száz változata tenyészik Európában, Ázsiában és Afrikában. Fajtól függően lehetnek köztük méretbeli vagy külalakbeli eltérések, de az illóolaj-tartalom (mentol) közös bennük: ez adja a mentákra oly jellemző íz- és illatvilágot. Gasztronómiai vagy díszítőértékük miatt már évszázadok óta termesztésbe vontuk a különböző mentafajokat.
Nálunk leginkább a termésével találkozunk, amiből hasfájós csecsemőknek készíthetünk enyhítő teát. Kevesen tudják, hogy pikáns fűszerként, kellemes ízű zöldségként is használatos.
Gyógyhatása
Kedvezően hat a gyomorra, a bélrendszerre, krónikus hasmenés és szorulás ellen jó hatású, a szédülést, fejfájást enyhíti, a magas vérnyomást csökkenti, tisztítja a vesét és a húgyhólyagot, elősegíti a vizelet ürítését, tisztítja a vért.
Tartósítása
Frissen a leghatékonyabb és legfinomabb. Eltartható aprítva sóval összekeverve, olajban, valamint a legegyszerűbb ha lezárt nylon zacskóban lefagyasztjuk. Célszerű kis zacskókban lefagyasztani és úgy eltenni, hisz akkor nem kell felengedni mindet. A fagyasztás után a felengedett medvehagyma rostjai szétesnek és sötétedik, valamint némi levet ereszt, azonban még mindig a fagyasztás őrzi meg hatóanyagának nagy többségét.
FIGYELEM!!
Enyhe vérlemezke- (trombocita-) összecsapódást gátló aktivitással is rendelkezik. Véralvadásgátló szerekkel együtt fogyasztása nem javasolt, mert a vérzés kockázatát fokozza. Ugyanezért nem szabad hagymát enni műtétek előtt, és rendszeres fogyasztása a nem szteroid véralvadásgátlót, gyulladáscsökkentőt szedő betegek számára csak orvosi felügyelettel engedhető meg.
Még többet a medvehagymáról itt olvashatsz